START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  Turniej Piłki Halowej Luzino Cup 2010 U-14
  29 listopada 2010 18:00 - Piotr Łukaszewski [51]
  fot: Piotr Klecha
  W ubiegłą sobotę na Hali Widowiskowo-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie 14 klubowych ekip rywalizowało ze sobą w kolejnym turnieju halowej piłki nożnej.

  Patronat medialny: Sportowe Kaszuby.pl


  Tym razem do sportowej rywalizacji przystąpiły drużyny składające się z młodych piłkarzy urodzonych w 1996 roku i młodszych. Do Luzina przyjechały czołowe zespoły tego rocznika na Pomorzu z drugim i trzecim zespołem Pomorskiej Ligi Juniorów C1 na czele (Sapa Rumia, FC Gowidlino).

  Puchar Dyrektora GOSRiT, złote medale i komplet piłek Pumy zasłużenie trafił do zespołu Pogoni Lębork, która w finale pokonała gospodarzy turnieju GOSRiT Luzino. Trzecie miejsce zajęła zawsze dobrze prezentująca się drużyna FC Gowidlino, która w meczu o brąz wygrała z "czarnym koniem" rozgrywek Orłem Choczewo.

  Zespoły rywalizowały w trzech grupach. Awans do kolejnej fazy rozgrywek z grupy A bezapelacyjnie wywalczył Orzeł Choczewo, który wzmocniony kolejnym kadrowiczem - Karolem Zielińskim - wygrał wszystkie cztery mecze. Do ćwierćfinału z gr. A zakwalifikowały się również ekipy Pogoni II Lębork oraz Cisowej Gdynia, która w meczu o awans pokonała 3:1 młodszą ekipę gospodarzy GOSRiT 97 Luzino. Na ostatnim miejscu w grupie uplasował się jedyny żeński team turnieju, również przedstawiciel gospodarzy GOSRiT/Checz Luzino. Dziewczyny grały bardzo ambitnie i agresywnie, ani trochę nie przestraszyły się rywali, a w meczu z Pogonią II udało im się nawet zdobyć bramkę.

  W grupie B było nie mniej emocji. Największego pecha miała drużyna Stolemu Gniewino, która zajęła piąte miejsce. Pomimo tego iż najwyżej przegrała 2:4 z FC Gowidlinem, a ze zwycięzcą turnieju Pogonią Lębork tylko 1:2 to niestety w bardzo wyrównanej grupie jeden punkt nie wystarczył do awansu. Grupę wygrała Pogoń z kompletem punktów, a drugie miejsce przypadło Gedani Gdańsk, która bramkami wyprzedziła trzecie FC Gowidlino II. O miejsca 9-12 miała zagrać czwarta drużyna w grupie - SAPA Rumia.

  W najbardziej emocjonującym meczu grupy C i jednym z najlepszych meczów turnieju GOSRiT Luzino wygrał z FC Gowidlino 4:3, zwycięskiego gola zdobywając 3 sekundy przed końcem meczu. Obie drużyny zakwalifikowały się do ćwierćfinału. W tej grupie dobrze zaprezentowały się też ekipy Sztormu Mosty i Sokoła Bożepole, które jednak walczyły dalej o miejsca 9-12.

  W najciekawszym ćwierćfinale FC Gowidlino zrewanżowało się Pogoni II Lębork za porażkę w ubiegłym roku w finale i wygrało 3:2. Pozostałe gry tej fazy rozgrywek pewnie wygrały drużyny Orła Choczewo, GOSRiT Luzino i Pogoni I Lębork. Półfinały zapowiadały się bardzo ciekawie - gospodarze po dobrym meczu pokonali Orła 4:1, a ekipa Pogoni mimo prowadzenia już 3:0 zgotowała sobie nerwową końcówkę, ale wygrała 3:2 z FC Gowidlinem. Finał turnieju to bardzo szybka i bezpardonowa gra z obu stron. Po kilku minutach gry swoją okazję dwukrotnie wykorzystała Pogoń, Luzino strzeliło w końcu kontaktowego gola na 1:2, ale na dwie minuty przed końcem zaryzykowało zwiększonym atakiem i nadziało się na dwie zabójcze kontry, zdobywając jednak i tak wysokie drugie miejsce.

  Podsumowując turniej - tym razem Puchar ufundowany przez Piotra Klecha, Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie zdobyła drużyna Pogoni Lębork. Zwycięzcy otrzymali również komplety medali oraz sprzęt sportowy ufundowany przez firmę Giewałd. Drugi zespół turnieju, gospodarze GOSRiT Luzino - otrzymali puchar, srebrne medale oraz piłki nożne. Trzecia ekipa FC Gowidlino - puchar, brązowe medale i komplet getrów ufundowanych przez firmę Vigo. Wśród wyróżnionych znaleźli się: najlepszy strzelec turnieju - Jakub Bach (Pogoń Lębork), który otrzymał w nagrodę namiot turystyczny firmy Campus, najlepszy zawodnik - Kamil Okuniewski (FC Gowidlino), który otrzymał śpiwór firmy Campus, najlepszy bramkarz - Michał Roicki (GOSRiT Luzino) nagrodzony zimowymi rękawicami oraz najbardziej wartościowi gracze w poszczególnych klubach, którzy otrzymali nagrody niespodzianki: Kamil Godula (Orzeł Choczewo), Piotr Ciulewicz (Cisowa), Paweł Flis (FC Gowidlino II), Paweł Labuda (Pogoń II), Patryk Trzebiatowski (Gedania Gdańsk), Grzegorz Zelewski (SAPA Rumia), Zdzisław Wenta (GOSRiT 97), Piotr Małkowski (Sokół Bożepole). Ponadto każda drużyna mogła skorzystać z ciepłego posiłku przygotowanego przez organizatorów oraz specjalnie przygotowanej na ten turniej ofercie Pana Rafała Płotki, właściciela firmy Prime, sklepiku na terenie hali i jednego ze sponsorów.

  Turniej organizował GOSRiT Luzino w osobach Dyrektora Piotra Klecha, profesjonalnie prowadzącego turniej Tomasza Myszewskiego, niezastąpionych Adama Olejniczaka i Artura Niwalda oraz trenerów Sylwestra Piątka i Tomasza Joryna, opieką medyczną zajął się Robert Żółtowski. Podziękowania za finansowe wsparcie turnieju należą się także Panu Bartoszowi Giedrojć, właścicielowi firmy Giewałd.

  Grupa A
  1. Orzeł Choczewo 12 pkt
  2. Pogoń II Lębork 7 pkt
  3. Cisowa Gdynia 6 pkt
  4. GOSRiT 97 Luzino 4 pkt
  5. GOSRiT/Checz Luzino 0 pkt

  Grupa B
  1. Pogoń I Lębork 12 pkt
  2. Gedania Gdańsk 5 pkt bramki 10-12
  3. FC Gowidlino II 5 pkt bramki 10-14
  4. SAPA Rumia 4 pkt
  5. Stolem Gniewino 1 pkt
  (o miejscu drugim decydowały bramki, mecz bezpośredni 3:3)

  Grupa C
  1. GOSRiT 96 Luzino 6 pkt mecz bezp. 4-3
  2. FC Gowidlino I 6 pkt mecz bezp. 3-4
  3. Sokół Bożepole 3 pkt mecz bezp. 3-2
  4. Sztorm Mosty 3 pkt mecz bezp. 2-3
  (o miejscach 1-2 i 3-4 decydowały bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi zespołami)

  Ćwierćfinały
  Orzeł Choczewo - FC Gowidlino II 4:0
  GOSRiT 96 Luzino - Gedania Gdańsk 7:0
  FC Gowidlino - Pogoń II 3:2
  Pogoń I Lębork - Cisowa Gdynia 5:3

  Półfinały
  GOSRiT 96 Luzino - Orzeł Choczewo 4:1
  Pogoń I Lębork - FC Gowidlino I 3-2

  Mecz o III miejsce
  FC Gowidlino I - Orzeł Choczewo 3:0

  Finał
  Pogoń I Lębork - GOSRiT 96 Luzino 4:1

  Kolejność końcowa turnieju
  1. Pogoń Lębork
  Skład: Patryk Labuda, Robert Fikus, Mateusz Sadowski, Jakub Bach, Aleksander Jastrzębski, Mateusz Keler, Szymon Czyżewski, Maciej Maciejewski, Olaf Hawryluk, Jakub Greżlikowski, trener Rafał Bartoszek.
  2. GOSRiT 96 Luzino
  Skład: Michał Roicki, Mikołaj Kędziora, Jakub Tobiaski, Adrian Mienik, Kamil Wenta, Jakub Szulc, Michał Brzeski, Jakub Drabik, Dawid Stenka, Adam Lemke, trener Tomasz Joryn.
  3. WKS "FC Gowidlino"
  Skład: Wenta Jarosław, Burandt Mikołaj, Wolski Bartłomiej, Okuniewski Kamil, Stenka Maciej, Regliński Radosław, Kolke Damian, trener Kolke Krzysztof.
  4. Orzeł Choczewo
  5. Cisowa Gdynia
  6. WKS "FC Gowidlino" II
  7. Pogoń II Lębork
  8. Gedania Gdańsk
  9. SAPA Rumia
  10. GOSRiT 97 Luzino
  11. Sokół Bożepole
  12. Sztorm Mosty
  13. Stolem Gniewino
  14. GOSRiT/Checz Luzino  info: Piotr Klecha


  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2020
  0.38

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel