START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

IV Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego w Futsalu "KIBOL CUP" cz. 1
fot. SportoweKaszuby.pl

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Powiększ zdjęcie
  STOLEM GNIEWINO drugim mistrzem!
  27 lutego 2010 19:44 - Janusz Nowicki [233]
  fot: SportoweKaszuby.pl
  Drużyna Stolema Gniewino zwyciężyła w IV Mistrzostwach Powiatu w Futsalu 'Kibol Cup' o Puchar Prezydenta Wejherowa. W meczu finałowym pokonała zespół Porty Bolszewo 3:0.

  Patronat medialny: Sportowe Kaszuby.pl


  Wyniki na żywo uzupełniane były na stronie turniejowej cup.kibol.pl. Tam też można sprawdzić jak przebiegała rywalizacja w dzisiejszych mistrzostwach.

  Porta niespodzianką turnieju

  Zaskoczeniem w pierwszej części gry była słaba postawa drużyny Power Plus Luzino. Obserwatorzy mistrzostw spodziewali się przynajmniej wejścia zwycięzcy ligi halowej w Luzinie do ćwierćfinałów. Niestety, Power Plus przegrał wszystkie swoje spotkania, tracąc w każdym po jednej bramce. Z kolei niemal od początku widać było, że Stolem Gniewino nie przyjechał na turniej jedynie pobiegać po parkiecie. Pewnie wygrał wszystkie swoje mecze grupowe.

  Niemiłą niespodziankę sprawiła organizatorom drużyna Zenita Łęczyce, która kilkakrotnie potwierdzana do gry, ostatecznie na zawody się nie stawiła. Na szczęście od rana gotowa do wzięcia udziału w mistrzostwach była drużyna rezerwowa - Porta Bolszewo. Nasze sms-owe głosowanie na drużynę rezerwową wygrała ekipa Oddział Joanny D'arc. Jednak jeszcze w piątek dali nam znać, że nie zbiorą składu. Tym samym zwolniło się miejsce dla Porty. Jak się później okazało, drużyna ta sprawiła w turnieju sporą niespodziankę.

  Losowanie po raz pierwszy w historii

  Pierwszy raz w historii naszych mistrzostw - jak sięgamy pamięcią - doszło do nietypowej sytuacji. W grupie B pomimo dwóch remisów pierwsze miejsce zajęła Porta, czwarte natomiast zespół Ziomale z Rumi. O drugie miejsce dające awans do ćwierćfinałów walczyły Arka Reda oraz Bor-Hyd Wejherowo.

  Obie wymienione drużyny zgromadziły na koncie po trzy punkty. W meczu bezpośrednim między nimi padł wynik 0:0. Zgodnie z naszym regulaminem, w dalszej kolejności o miejscu rozstrzyga większa różnica strzelonych bramek. Tutaj też był remis, gdyż stosunek bramkowy obu drużyn to 3:3. Nie pomogła więc również kolejna opcja z naszego regulaminu, która mówi o większej ilości strzelonych bramek. O awansie musiało zadecydować losowanie.

  Kapitanowie obu drużyn zgodzili się na wybór poprzez rzut monetą. Kapitan Arki wybrał 'orła', a reszka przypadła Bor-Hydowi. Rzucona złotówka przyniosła szczęście Arce.

  Uroczyste otwarcie z fotką

  W dwóch kolejnych grupach komplet punktów zdobyły ekipy KSM z Redy i BT Tramp z Rumi. Ta druga drużyna w walce o pierwsze miejsce w grupie rozbiła Junaka Gowino aż 7:0, co mogło mieć wpływ na późniejszą porażkę Junaka w ćwierćfinałach z Portą 0:4. Poza tym do dalszej fazy rozgrywek awansował zespół Orła Choczewo.

  Podczas uroczystego otwarcia, gośćmi honorowymi byli stali bywalcy naszych mistrzostw - Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie oraz Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie reprezentujący podczas otwarcia burmistrza miasta Redy. Kilka słów o idei mistrzostw oraz zachęta do walki o jak najwyższe lokaty, to wszystko co przekazaliśmy piłkarzom. Później tradycyjnie wykonaliśmy wspólną fotografię i rozpoczęliśmy dalszą część rozgrywek.

  W walce o puchar prezydenta

  Po ćwierćfinałowej eliminacji, w rozgrywkach pozostały drużyny Stolema, Porty, BT Tramp i KSM. Tak więc w walce o miejsca na podium wzięły udział reprezentacje czterech gmin powiatu wejherowskiego - Gniewina, gminy Wejherowo, Rumi oraz Redy.

  W półfinałach Stolem pokonał wysoko BT Tramp 5:1, a Porta dopiero w ostatniej serii rzutów karnych pokonała KSM 1:0. W regulaminowym czasie gry wynik brzmiał 0:0.

  W meczu o trzecie miejsce minimalnie lepsza okazała się ekipa BT Tramp, która 3:2 pokonała KSM. Wszystkie bramki dla Trampa w tym spotkaniu strzelił Kamil Luliński.

  Natomiast w ścisłym finale Stolem nie miał większych problemów z pokonaniem Porty. Trzy bramki załatwiły sprawę. Jak się okazało, Stolem wygrał w mistrzostwach wszystkie swoje spotkania.  

  Najskuteczniejszym strzelcem został Kamil Luliński z BT Tramp, a najlepszym bramkarzem Waldemar Wenta ze Stolema Gniewino.  

  Podziękowania

  Przede wszystkim organizatorzy ze stowarzyszenia Sportowe Kaszuby dziękują za wsparcie samorządowym władzom miasta Wejherowa z prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem na czele oraz gospodarzowi obiektu, Marzenie Misztal dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie. Słowa podziękowań kierujemy też do wszystkich przychylnych naszej inicjatywie samorządowców powiatu wejherowskiego.

  Dziękujemy także za pomoc Wojciechowi Kuźlowi, prezesowi Bolszewianki Bolszewo. Pomocy udzielił nam również właściciel firmy Prefabet Bożepole Wielkie.

  Patronat medialny: Polska Dziennik Bałtycki, Radio Kaszebe, Twoja Telewizja Morska oraz TV Teletronik.

   

  Pomoc zawsze pożądana

   

  Chętnych do pomocy i finansowego zasilenia stowarzyszenia Sportowe Kaszuby, organizatora mistrzostw, prosimy o wpłaty na konto: BS Krokowa 30 8349 0002 0035 1795 2000 0010. Wszystkich sponsorów i dobroczyńców będziemy przedstawiać na naszych łamach i podczas turniejów.


  Daty i miejsca pozostałych imprez
  III Mistrzostwa Powiatu w Futsalu „Kibol Cup” o Puchar Starosty Kartuskiego
  6 marca, godz. 9-17.30 – uroczyste otwarcie o godz. 11.35
  Kartuzy, hala Gimnazjum nr 1 przy ul. Piłsudskiego

  III Mistrzostwa Pomorza w Futsalu „Pomerania Cup” o Puchar Marszałka Województwa
  13 marca, godz. 9-18 – uroczyste otwarcie o godz. 11.35
  Żukowo, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Armii Krajowej  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2020
  0.38

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel