START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  POPRZEDNIE ARTYKUŁY

::  LIGI


HALOWE.ligi.pl

  Wydarzenia
   
  Kibol/Pomerania Cup cz. V
  23 lutego 2010 09:47 - Janusz Nowicki [167]
  Za nami już pierwsza odsłona tegorocznych mistrzostw Kibol Cup. Przypomnijmy, że w Helu najlepszą tegoroczną drużyną powiatu puckiego okazała się ekipa Kordex.

  Patronat medialny: Sportowe Kaszuby.pl


  Za plecami reprezentanta władysławowskiej ligi uplasowała się Kaszubia I Starzyno z gminy Puck. My jednak żyjemy już następnym turniejem, który w sobotę odbędzie się w Wejherowie.

  Tylko jedna niewiadoma

  Znamy już niemal wszystko co do tej mistrzowskiej odsłony. Brak nam tylko informacji o jednym miejscu. Najważniejsze jednak, że mniej więcej znamy ilość startujących drużyn. Można więc było przygotować terminarz, który można już uznać za obowiązujący. Do wglądu na stronie mistrzostw: cup.kibol.pl.

  Nastąpiła zmiana w drużynach reprezentujących gminę Wejherowo. W związku z protestem drużyny Junak Gowino, sprawdziliśmy u organizatora ligi halowej w Bolszewie, które drużyny faktycznie mają prawo występowania podczas mistrzostw powiatu. Ustalenia organizatora są takie, że w związku z trwającymi jeszcze rozgrywkami tegorocznej ligi gminy Wejherowo, reprezentować mają ją Junak Gowino oraz Bolszewianka II Bolszewo.

  Wystąpić w mistrzostwach powinno szesnaście drużyn. Ostatnie miejsce zajmie najprawdopodobniej drużyna Jumby Bożepole, druga ekipa nowej ligi na wejherowskim terenie. Od tego roku ruszyła bowiem halówka w gminie Łęczyce, a konkretnie w Bożympolu. Zwycięstwo w lidze odniosła ekipa Gryfa Wejherowo, ale organizatorzy wskazali Jumby jako tę drużynę, która ma reprezentować ich halówkę.

  Niestety, nie zobaczymy w tym roku żadnej ekipy z gminy Szemud. Będzie to jedyna gmina, której zabraknie podczas IV Mistrzostw Powiatu 'Kibol Cup' o puchar Prezydenta Wejherowa. Oczywiście wszystkie drużyny grające w ligach powiatu wejherowskiego zapraszamy także do naszego głosowania sms-owego na drużynę rezerwową mistrzostw. Start głosowania już niebawem!

  Tak więc zaczynamy o dziewiątej w hali ZS 1 przy Śmiechowskiej w Wejherowie. Zapraszamy kibiców do dopingowania swoim drużynom.

  Chętni gracze z Chmielna

  Wyjątkowo w tym roku mamy dużo chętnych do gry w mistrzostwach kartuskich z halówki w Chmielnie. Co roku był problem, żeby startowała stamtąd chociaż jedna drużyna. Obecnie mamy sygnały o dwóch drużynach z pierwszej ligi, a nawet były zapytania z chmieleńskiej drugiej ligi. Niestety, zasady nasze są bezwzględne. Zapraszamy kolejno najlepsze ekipy, więc najpierw miejsca należą się ekipom z wyższych lig. Tak więc wszystko wskazuje na to, że w Kartuzach zobaczymy drużyny KS Stolem Garcz oraz Elektryk Garcz.

  Wiemy już też, że miejsce w kartuskich mistrzostwach zwolniła drużyna Nasz Dach Stężyca, która wywalczyła sobie awans do Mistrzostw Pomorza w Futsalu 'Pomerania Cup' wygrywając powiatową ligę halową w Kościerzynie. W ten sposób w Kartuzach wystąpi trzecia drużyna stężyckiej ligi - Stężycka Huta.

  Z Sierakowic zagra zwycięzca ligi Elwoz Szklana, a na drugim miejscu uplasowała się ekipa Tomasz BS Sierakowice. Z tym, że nie mamy jeszcze żadnego sygnału od tej drużyny. Tak więc ich start jest jeszcze niepewny.

  Zgłaszają się do nas także drużyny z gminy Somonino, jednak nie mamy jak na razie żadnego oficjalnego zgłoszenia.

  W Pomeranii Sopot z nami

  Natomiast w mistrzostwach Pomorza wiemy, które drużyny reprezentować będą ligę sopocką. Po raz drugi zobaczymy mistrzów Sopotu - Oldboys&Sons. Drugą drużyną będzie tegoroczna niespodzianka tej ligi, PDP Karlikowo.

  Wprowadzamy też nową, myślimy że interesującą zasadę. Do mistrzostw 'Pomerania Cup' zapraszać będziemy mistrza Pomorza z poprzedniego roku, czyli obrońcę tytułu. Tak więc w Żukowie zobaczymy także Mściwoja Kartuzy.

  Natomiast drużyną rezerwową - w zależności od ilości chętnych drużyn do gry - będzie druga drużyna turnieju gdyńskiego, czyli KKS Pogórze Górne. Czekamy na kolejne zgłoszenia z pomorskich lig halowych.

  Organizatorem cyklu turniejów mistrzowskich jest stowarzyszenie Sportowe Kaszuby, a gospodarzem mistrzostw Pomorza Urząd Gminy w Żukowie.

   

  Pomoc zawsze pożądana

  Chętnych do pomocy i finansowego zasilenia stowarzyszenia Sportowe Kaszuby, organizatora mistrzostw, prosimy o wpłaty na konto: BS Krokowa 30 8349 0002 0035 1795 2000 0010. Wszystkich sponsorów i dobroczyńców będziemy przedstawiać na naszych łamach i podczas turniejów.


  Daty i miejsca imprez
  IV Mistrzostwa Powiatu w Futsalu „Kibol Cup” o Puchar Prezydenta Wejherowa
  27 lutego, godz. 9-17.15 – uroczyste otwarcie o godz. 10.30
  Wejherowo, hala Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Śmiechowskiej

  III Mistrzostwa Powiatu w Futsalu „Kibol Cup” o Puchar Starosty Kartuskiego
  6 marca, godz. 9-17.30 – uroczyste otwarcie o godz. 11.35
  Kartuzy, hala Gimnazjum nr 1 przy ul. Piłsudskiego

  III Mistrzostwa Pomorza w Futsalu „Pomerania Cup” o Puchar Marszałka Województwa
  13 marca, godz. 9-18 – uroczyste otwarcie o godz. 11.35
  Żukowo, hala widowiskowo-sportowa przy ul. Armii Krajowej  * [red.] Zapraszamy do przesyłania krótkich relacji ze spotkań, z podaniem strzelców bramek i składów drużyn (choćby jednej ze stron) na adres: admin@kibol.pl.
    WASZE OPINIE

  dodaj opinię

  www.jrpogorze.pl[niezalogowany-81.190.100.209] (27 lutego 2010 12:27:53)
  Z tego co mi się wydaje Sopot od zawsze miał zagwarantowane dwa miejsca, ta liga jest dość popularna. Choć z drugiej strony jedno miejsce dla Pucka to też jest mało uważam, ale ilość drużyn na finale musi być ograniczona bo przecież nie będziemy grać meczy po 6 czy 8 minut. Cieszy fakt że z roku na rok coraz więcej drużyn chce brać udział w Pomeranii. Może za rok uda się zrobić dwu dniowy finał, przez co więcej drużyn będzie mogło wystartować. Pozyjemy zobaczymy
  IRYS[niezalogowany-83.25.96.136] (24 lutego 2010 19:30:15)
  Dlaczego z ligi Sopockiej gdzie jest tylko 10 drużyn awansują do finału aż dwie drużyny?Z mistrzostw powiatu Puckiego gdzie wystąpiło 16 najlepszych drużyn z 6 różnych lig awansuje tylko jedna! Bardzo dziwne!No cóż widocznie liga z Sopotu jest na bardzo wysokim poziomie?Jeśli może ktoś to wytłumaczyć to bardzo proszę! POZDRO!
  kibol (24 lutego 2010 19:19:48)
  Też chcielibyśmy, aby grało jak najwięcej drużyn. Niestety, nie da się tego tak łatwo zorganizować. Gramy już tylko po dwanaście minut, a mimo to część drużyn siedzi w hali od dziewiątej rano do siedemnastej, osiemnastej wieczorem. Wcześniej z trzech turniejów Kibol Cup awansowały po dwie drużyny, teraz tylko po jednej. Podwójne miejsca zachowały już tylko nieliczne miasta, ale za rok prawdopodobnie już tak nie będzie. Tym razem zaprzestaliśmy zapraszania drużyn na Starogardzie Gd., ale dalej na wschód też grają ligi w naszym województwie. Jak robimy mistrzostwa Pomorza, to i stamtąd drużyny powinny zagrać. Myślimy o tym, ale nie jest to łatwe do przeprowadzenia. W zeszłym roku mieliśmy pomysł, aby grać na dwóch boiskach (parkietach) jednocześnie. W Cetniewie jednak - z różnych względów - nie wyszło to tak jak planowaliśmy. Inaczej tych mistrzostw w jeden dzień się nie przeprowadzi. Być może uda się za rok.
  www.jrpogorze.pl[niezalogowany-81.190.100.209] (24 lutego 2010 14:40:46)
  Tak właśnie powinno być że mistrz powinien bronić tytułu wywalczonego przed rokiem. Co do drużyny rezerwowej czyli KKS Pogórze, to skoro z innym miast strtują po dwie najlepsze ekipy dobrze by było żeby również zaliczyć do tego Gdynie, bezpośrednio. W Gdyni od dawna nie było ligi halowej i nie będzie a coroczny turniej odbywający się na pogórzu jest na prawdę mocno obsadzony. No, ale myśle że KKS się dostanie do Żukowa i będzie wszsytko ok. Pozdro.
   
  NASZE SERWISY


  © 2002-2020
  0.4

  POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel