START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  GALERIA

Festyn Japan Day
fot. Michał Kaczmarek

::  SPORTY WALKI


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
Judo w Gdyni i świecie
26 listopada 2009 15:38 - Maciej Deling [144]
fot: Michał Kaczmarek
W sali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagościli na jeden dzień reprezentanci japońskich sztuk walki, przedstawiciele firm związanych z kulturą i motoryzacją Kraju Kwitnącej Wiśni, na festynie Japan Day. Głównym akcentem festynu były XVII Mistrzostwa Pomorza judo dzieci im.

Patronat medialny: Sportowe Kaszuby.pl


Wiesława Sawickiego, jednego z pierwszych trenerów sekcji judo WKS Flota Gdynia. Głównym organizatorem i pomysłodawcą imprezy byli członkowie wojskowego klubu.


W turnieju startowało 194 judoków i judoczek w kategorii dzieci i młodzik z 18 klubów - Conrad Gdańsk, De La Salle Gdańsk, GASP Gdańsk, GKS Żukowo, Gryf-3 Słupsk, Jedynka Bytów, Samuraj Koszalin, Olimpia Elbląg, Wybrzeże Gdańsk, Draco Rumia, Galeon Gdynia, UKS Mosty, Opty Gdynia, Orzeł Kończewo, Piast Wrzeście, Stare Bielice, Viking Gdynia oraz Flota Gdynia.
Najlepsi otrzymali medale, dyplomu i upominki rzeczowe. W trakcie turnieju odbyły się pokazy, kendo, aikido, karate kyokushin, prezentacja kultury i sztuki japońskiej - drzewek bonsai, lalek kokeshi, warsztaty orgiami, kaligrafii japońskiej, rysunku manga, kuchni i motocykli japońskich .
Do powodzenia festynu przyczyniła się współpraca z Zespołem Sportowym Marynarki Wojennej RP, Pomorskim Okręgowym Związkiem Judo, KS Kyokushin Gdynia, Kendo Bushido Ymca Gdynia, Pomorskim Ośrodkiem Sztuk Walki AIKIDO, Tokyo Sushi Bar, szkołą języka japońskiego In-Plus, Studio Bonsai Sopot, Klubwm Garnizonowym Babie Doły, SSP Autoryzowany Dealer Yamaha oraz Prokar Dealer Kawasaki, a patronat medialny sprawowały m.in. Sportowe Kaszuby.pl.
 Gośćmi honorowymi była córka Wiesława Sawickiego Monika, Kazimierz Jaremczak dokonali oficjalnego otwarcia imprezy, niestety ze względów zdrowotnych nie mógł przybyć na turniej kmdr Stanisław Filipiak (jedni z założycieli sekcji judo WKS „Flota” Gdynia).
Wyniki - dzieci, na pierwszym miejscu zwycięzcy: chłopcy, 30 kg Adrian Babiński (Wybrzeże Gdańsk), Radosław Szulc(Conrad Gdańsk); 33 kg Adam Winiarczyk (Piast Wrzeście), Wojciech Parcheta (Samuraj Koszalin); 36 kg Jędrzej Stecki (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Granicki (Gryf 3 Słupsk); 39 kg Mateusz Winiarczyk, Patryk Berkieta ( obaj Piast Wrzeście); 42 kg Tomasz i Przemysław Błońscy (obaj Gryf 3 Słupsk); 46 kg Szymon Jasiński (Galeon Gdynia), Kacper Wilk(Olimpia Elbląg); 50 kg Onufry Janulewicz, Michał Wantoch Rekowski, 55 kg Kamil Kotlik ( wszyscy Conrad Gdańsk), Norbert Katschke (Orzeł Kończewo); 60 kg Wojciech Wnęk ( Conrad Gdańsk), Tomasz Białas-Hoeft ( Flota Gdynia); + 60 kg Łukasz Mucha (Samuraj Koszalin), Bartosz Cebula (Olimpia Elbląg); dziewczęta, 29 kg Barbara Fałtynowicz (Wybrzeże Gdańsk), Katarzyna Łagosz (UKS Mosty); 32 kg Anna Kamińska (Wybrzeże Gdańsk), Dagmara Paszkowska (Samuraj Koszalin); 36 kg Aleksandra Butlewska (Wybrzeże Gdańsk), Felicja Gajdowska ( Galeon Gdynia); 40 kg Klaudia Cygan (Samuraj Koszalin), Ławryniuk (Wiktoria GASP Gdańsk); 44 kg Ewelina Nowacka (Stare Bielice); 48 kg Julia Jaśkiewicz ( Conrad Gdańsk), Elwira Woźna (Stare Bielice); 52 kg Marta Dymecka (Wybrzeże Gdańsk), Kinga Ciesiołkiewicz; +52 kg Patrycja Rosińska (obie Samuraj Koszalin). Młodzicy: 46 kg Krystian Miara (Wybrzeże Gdańsk),Robert Grzegorczyk; 50 kg Jakub Kleniewski (obaj Samuraj Koszalin), Robert Błoński(Gryf 3 Słupsk); 55 kg Marcin Kondracki (Galeon Gdynia), Przemysław Ilgiewicz (Gryf 3 Słupsk); 60 kg Tobiasz Puzyr (Wybrzeże Gdańsk), Michał Korzeniowski; 66 kg Mieszko Półgrabski (obaj Galeon Gdynia); 73 kg Maciej Gugała ( Flota Gdynia), Damian Trzebiatowski (Opty Gdynia); 81 kg Mikołaj Kamiński (Wybrzeże Gdańsk), Arkadiusz Matlakowski (Galeon Gdynia); młodziczki: 32 kg Malec Michalina (Galeon Gdynia); 40 kg Kamila Nazaruk , Aleksandra Młyńska (obie Gryf 3 Słupsk); 44 kg Dajana Bołoz (Wybrzeże Gdańsk), Ewa Janikiewicz (Orzeł Kończewo); 48 kg Anna Cholewińska (Conrad Gdańsk), Pola Kamińska (GASP Gdańsk); 52 kg Paulina Kubiak (Samuraj Koszalin), Ilona Daśko (Conrad Gdańsk); 57 kg Gabriela Mikołajczuk (Gryf 3 Słupsk), Dominika Jabłecka : 63 kg Izabela Rozkwitalska (obie Wybrzeże Gdańsk), Gabriela Błońska (Gryf 3 Słupsk); 70 kg Martyna Matyszczuk (Samuraj Koszalin).

Za najlepszego zawodnika mistrzostw uznano Wojciecha Wnęka ( Conrad Gdańsk), wśród młodzików najlepszym zawodnikiem WKS Flota Gdynia został Maciej Gugała.
W konkursie za wzorowe prowadzenie motorynki na symulatorze jazdy na podium stanęli reprezentanci Samuraja Koszalin 1. Oskar Tałaj ( wnuk Mariana - brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 r.), 2. Daniel Kapciak, 3. Karolina Józefowicz.

 
W tureckiej Antalyi odbyły się mistrzostwa Europy młodzieży, reprezentacja Polski powróciła z medalami, srebrnym Pawła Zagrodnika (Czarni Byrom), brązowym Rafała Filka (Wisła Kraków), czterema piątymi miejscami ( 1 mężczyźni, trzy kobiety), siódmym miejscem wywalczonym przez Hannę Las (AZS AWF i S Gdańsk). Jej młodsze koleżanki wywalczyły w drużynowych mistrzostwach Polski juniorek i juniorów młodszych we Wrocławiu srebrny medal ( Aleksandra Jańczak, Edyta Łuczak, Magdalena Miller, Magdalena Stańczyk, Natalia Czaplicka, Barbara Lichońska, Aleksandra Jabłońska), a koledzy brązowy (Tomasz Stańczyk, Arkadiusz Grosz, Wiktor Szypowicz, Maciej Machlus, Dawid Jarowienko, Iwo Jatkiewicz , Michał Jabłoński, Mateusz Kogut, Rafał Majdan, Orest Rekowski, Piotr Zakrzewski, Jakub Zakrzewski)
 Weteran polskiego judo Robert Krawczyk (Czarni Bytom) w turnieju Grand Prix Światowej Federacji Judo w Abu Dhabi zwyciężył w wadze 81 kg pokonując w finale znanego holenderskiego judokę Guillama Elmota. W tym samym turnieju warszawscy zawodnicy Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW) wywalczył 2 miejsce, Tomasz Adamiec (UKJ Ryś) 3 miejsce, jedynaczka w reprezentacji Katarzyna Kłys (Judo Czechowice - Dziedzice) zajęła 5 miejsce.


W sobotę i niedzielę w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 5, odbędzie się VIII Nadbałtycki Międzynarodowy Turniej Judo dzieci, młodzików i juniorów.
Wstępne zgłoszenia wpłynęły z Anglii, Hiszpanii, Litwy, Rosji ( zgłoszono 120 zawodniczek i zawodników), klubów z Polski, spodziewany start ponad 300 zawodników i zawodniczek,
Szczegóły w naszym Kalendarzu Zawodów.



info: M.K.


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.35

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel