START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  SIATKóWKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
D&H Bytów zwycięzcą I turnieju z okazji Dnia Niepodległości
12 listopada 2014 09:09 - Maciej Deling [115]
fot: Myszewski Tomasz
W dniu 9 listopada w hali widowiskowo sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie przy ulicy Śmiechowskiej odbył się I turniej z okazji Dnia Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów z całego województwa pomorskiego w tym dwa zespoły amatorskie z Wejherowa. Organizatorem turnieju był klub AWKS Wejherowo (Piotr i Tomasz Myszewski) oraz Miasto Wejherowo.
Zespoły zostały podzielone na trzy grupy, z których to po jednym zespole awansowały do kolejnej rundy turnieju. W grupie najlepszymi zespołami okazały się Klaja Cafee Lębork oraz Tom Blok Wejherowo. Na trzeciej pozycji w grupie sklasyfikowany został AWKS Wejherowo gospodarz turnieju, po bardzo emocjonujących meczach ulegli TOM Blokowi 2-1 oraz Klaja Cafee także 2-1.
W grupie B bezkonkurencyjny okazał się zespół D&H Bytów wygrywając wszystkie swoje mecze natomiast grupę C zdominował zespół LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam Elbląg.
Podczas gdy zespoły rozgrywały mecze grupowe na środkowej części swoją rywalizację zaczynali najmłodsi adepci siatkówki trenujący w AWKS Wejherowo oraz KS Strzebielino. Podczas zmagań najmłodszych adeptów nie ważny był wynik, lecz możliwość pokazania się szerszej publiczności, która dopisała tego dnia. Najmłodsi adepci po zakończonych meczach otrzymali z rąk Piotra Myszewskiego prezesa AWKS Wejherowo pamiątkowe medale, natomiast pamiątkowe gadżety reprezentacji polski ufundował Rafał Freitag.
Dodatkową atrakcją dla bardzo licznie zebranych kibiców, było losowanie nagród i upominków. Nagrody klawiatury, MP 4, słuchawki bezprzewodowe oraz gadżety reprezentacji Polski zostały ufundowane przez Adama Patok, Rafała Freitag oraz Tomasza Myszewskiego. Po każdym rozegranym meczu kibice otrzymywali po kilkanaście nagród. Razem podczas całego turnieju kibice otrzymali ponad 100 nagród.
W trakcie trwania turnieju pokaz sztuk walki zaprezentowali zawodnicy Wejherowskiego Towarzystwa Sportowego Rafała Karcz. Pokaz kickboxingu najbardziej utytułowanych zawodników wraz z trenerami Rafałem Karcz i Tomaszem Hirsz spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zawodnicy z rąk organizatorów otrzymali także pamiątkowe medale ufundowane przez Piotra Myszewskiego z AWKS NightShadows.
Kończąc mecze grupowe najlepsze cztery drużyny spotkały się w fazie półfinałowej. Klaja Cafee Lębork nie sprostała zespołowi D&H Bytów i przegrała 0-2. W drugim półfinale Tom Blok Wejherowo uległo po Tie breaku zespołowi LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam Elbląg. Po chwili przerwy zespoły przystąpiły do walki o medale. Na początku odbył się mecz o miejsce III, w którym to lepsi okazał się wejherowski zespół Tom Blok wygrywając kolejny już raz po Tie breaku zespół z Lęborka.
Mecz finałowy to już gra na najwyższym szczeblu amatorskiej niekoniecznie rekreacyjnej siatkówki. Mecz zakończył się także po trzech setach, w którym lepszy okazał się zespół D&H Bytów wygrywając cały turniej z okazji Dnia Niepodległości o puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. Pamiątkowe medale oraz puchary dla najlepszych trzech zespołów ufundowane przez Miasto Wejherowo wręczali panowie Bogdan Tokłowicz oraz Jacek Thiel. Serdecznie chcielibyśmy podziękować pani Dyrektor Marzenie Misztal za udostepnienie hali na turniej, panu Jackowi Thiel za poczęstunek dla zawodników, firmie PKS Wejherowo za zakup sprzętu sportowego aby turniej stał na najwyższym, poziomie oraz zespołowi KS Strzebielino za przywiezienie najmłodszych adeptów siatkówki. Serdecznie podziękowania także dla Adama Patok i Rafałowi Freitag za nagrody dla kibiców, których było tak wiele i bez nich nie byłoby tyle zadowolonych kibiców. Jak również dla organizatorów Tomasza i Piotra Myszewskich, którzy udowodnili, że siatkówka w Wejherowie istnieje lecz jest bardzo nie doceniana.
Bardzo się cieszę że udało zebrać w jednym miejscu tyle drużyn amatorskiej siatkówki. Jak pokazuje poziom turnieju widać różnicę pomiędzy amatorską siatkówka a grą rekreacyjną. Wygrał najlepszy tego dnia zespół, lecz duże zadowolenie daje tak liczna grupa kibiców, którzy otrzymali ponad 100 upominków to świadczy, że po sukcesach Polskiej Reprezentacji, ludzie chcą trenować i oglądać piłkę siatkową w Wejherowie. Chciałbym aby Wejherowo nareszcie zobaczyło tak nie docenianą siatkówkę i taki turniej wpisze się na stałe w program imprez oraz aby siatkówka gościła przynajmniej raz w miesiącu na pięknych Wejherowskich halach” - organizator Tomasz Myszewski

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1) D&H Bytów
2) LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam Lębork
3) TOM – BLOK Wejherowo
4) Klaja Cafee Lebork Miejsca
5-10 AWKS NightShadows Wejherowo, Epo Project Żukowo, CBA Gdynia, Kunkiowski Przodkowo, KS Strzebielino, TKS Śledzie Reda.info: Myszewski Tomasz


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

ehhhh[niezalogowany-89.76.59.204] (23 listopada 2014 02:57:40)
LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam to z Elbląga jest
Bono[niezalogowany-46.151.136.17] (17 listopada 2014 22:54:02)
Freitag fundatorem nagród? Chcieliście napisać chyba Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, która gadżety rozdawała na kursach animatora Orlika! Zawody bardzo fajne, ale po co te gloryfikowanie samych siebie...
 
NASZE SERWISY


© 2002-2020
0.31

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel