START

  Wyniki

  Nasze kluby

  Mapa

  Zaloguj
 wszystkie   noga   kosz   siatka   lekka   pływanie   ping-pong   żagle   siłowe   sp.walki   wywiady     

  ZOBACZ

::  LEKKA ATLETYKA


Wydarzenia
 
Powiększ zdjęcie
VIII Gminne Mistrzostwa Weteranów Lekkiej Atletyki w Połczynie
28 maja 2014 12:31 - quaresma89 [80]
fot: Wiesław Oberzig
Dnia 25 maja 2014 roku na boisku sportowym w Połczynie odbyły się VIII Mistrzostwa Gminy Puck Weteranów w Lekkiej Atletyce.
Na starcie stanęło 50 osób z 7 miejscowości. Ponadto nie zabrakło zawodników z innych terenów m.in. z Władysławowa i Trójmiasta, którzy startowali poza konkursem.
Zawody odbyły się przy wyjątkowo pięknej pogodzie. W imieniu organizatorów, uczestników zawodów powitał Brunon Ceszke. Podkreślił, iż mistrzostwa weteranów lekkiej atletyki wpisały się na stałe w pejzaż imprez sportowych w gminie Puck. Wśród mieszkańców coraz bardziej wzrasta świadomość, iż sport ma służyć nie tylko młodym ludziom. Dla zdrowia, w wymiarze rekreacyjnym, jest potrzebny człowiekowi przez całe życie.
Wspomniano, iż w siedmiu dotychczasowych mistrzostwach wzięło udział 295 osób (w tym 132 kobiety). Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych. Spośród startujących na „wieczny odpoczynek” odeszli: Agnieszka Kepke, Wanda Ling, Frydburga Stencel (Mieroszyno), Jadwiga Otrombke, Hubert Otrombke i Grzegorz Dettlaff (Strzelno), Jan Ciskowski (Gnieżdżewo), Wacław Potrykus (Połczyno) i Bogdan Czajkowski (Mrzezino).
Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Tadeusz Puszkarczuk (Wójt Gminy Puck).
Uczestnicy za miejsca od I do III oraz za trzy najwartościowsze wyniki w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki rzeczowe, które wręczyli Wójt Gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk oraz sędzia główny zawodów Henryk Fiedorowicz..Dodatkowo nagrodzony został najstarszy uczestnik zawodów – Józef Hirsz z Mieroszyna (83 lata). Zespoły za miejsca od I do VI otrzymały puchary.
Organizatorem imprezy był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck. Gospodarzem imprezy był LZS „Iskra” Połczyno.
Uzyskane wyniki przeliczane były na punkty wg tabel z uwzględnieniem wieku uczestnika oraz odpowiedniej wagi sprzętu w konkurencjach rzutowych.

Końcowa klasyfikacja mistrzostw
1. Połczyno - 266 pkt.
2. Mieroszyno - 202
3. Strzelno - 186
4. Domatówko - 140
5. Werblinia - 56
6. Zdrada - 36
7. Gnieżdżewo - 12

info: Błażej Ceszke
» Wyniki


  WASZE OPINIE

dodaj opinię

 
NASZE SERWISY


© 2002-2019
0.32

POLECAMY: nocleg nad morzem | maszyny do lodów | maszyny do lodów świderków | granitory | Kłanino Pałac Krokowa Hotel